Stadsdichter Haarlem

  • « Nieuwsbrief literaire activiteiten Haarlem september 2011
  • Spaarne aan de muur »

Nationale Stadsdichtersdag 2011

Posted by admin on Sep 13 2011 in Background
Nationale Stadsdichtersdag 2011


Afgelopen zaterdag mocht ik voor de derde keer Haarlem vertegenwoordigen op de Nationale Stadsdichterdag in Lelystad. Om 12 uur 's middags begon het, met een buffet voor de 33 aanwezige stadsdichters en de presentatie van de bundel Dichter bij mijn stad, met van elke stadsdichter 3 gedichten. Over het boek meer in volgend log.

Voorts werden we in een touringcar door Lelystad gereden en in kleine groepjes afgezet op locaties waar gastvrije Lelystadbewoners voor witte wijn, hapjes en luisterend publiek hadden gezorgd. Ik werd met de stadsdichters van Vlaardingen, Halle (Brussel) en Leiden welkom geheten in het atelier van beeldend kunstenaar Menno Baars, die ook dienstdoend cardioloog bleek te zijn. Daardoor werd de voordracht van de stadsgedichten af en toe onderbroken door telefoontjes en spoedbezoeken, die het belang van de stadsdichtkunst een klein beetje relativeerden. Je zal het maar aan je hart hebben. Niettemin was het fijn om gedichten en gedachten uit te wisselen met collega's. Op de foto mag ik een nog niet geheel uitgehard olieverfschilderij aaien. Het was mede door de schilderijen een superkleurige middag.

Daarna reden we terug in de bus naar het Agoratheater, waarover een ode in de stadsdichtersbundel staat. Het is fijn dat iemand het mooi vindt. Het is ook fijn dat daar jaarlijks het stadsdichtersfestival plaats mag vinden. Dat is de verdienste van o.a. Gerard Beense, initiatiefnemer en ex-stadsdichter van Lelystad. Op ons wachtte een buffet en ervaringsverhalen van de andere stadsdichters, zowel over de middag in het zonnige Lelystad als over het stadsdichterschap in het algemeen.

Ik mocht het avondprogramma openen en deed dat met De onsterfelijkheid van een bierkroes. Iedere stadsdichter mocht één gedicht en velen kozen ervoor geen stadsgedicht maar iets heel anders voor te lezen. Aan de ene kant jammer, aan de andere kant heeft het ook wel wat om in de avond het plaatselijke te ontstijgen. Het scheelt in ieder geval een hoop lange inleidingen.

De gedichten werden afgewisseld met liedjes van De Groentezanger. Ik had al veel over hem gehoord en nu kreeg ik eindelijk de Lofzang en de Bietjesblues te horen!

Volgend jaar zal mijn laatse keer zijn op de Nationale Stadsdichterdag in Lelystad... snik. Al is het moeilijk om op het eerste gezicht van Lelystad te houden (van Haarlem hield ik meteen - stante pede), die ene dag in het jaar maakt dat ik me toch wel een klein beetje hecht aan die Lelyke Nieuwe Stad.

2 comments

Comment from: brigit Visitor

brigit

Wat een mooi verslag! Volgend jaar hoop ik erbij te zijn, lijkt me enorm leuk, al die stadsdichters bij elkaar.

09/14/11 @ 20:55

Comment from: Geert Zomer Visitor

Geert Zomer

Persoonlijk vond ik het een geslaagde dag. Het Agoratheater is een prettige locatie om de stadsdichtersdag te houden.
Zelf ben ik blij stadsdichter van Harderwijk te zijn, deze stad ademt historie. In Lelystad mis ik dat, het is allemaal nieuw en netjes. Desondanks heeft Lelystad wel een eigen sfeer met als groot pluspunt de vele natuur in en om de stad heen en natuurlijk het water.
De middag was erg leuk in de tuin van de familie Haan. Samen met de stadsdichter uit Amstelveen, Koos Hagen, de stadsdichter uit Woerden, Najiba Abdellaoui, de stadsdichter uit Ommen, Anton Dijk, de toehoorders en natuurlijk de familie Haan maakten wij er een fijne middag van. In de avond was het leuk om al de stadsdichters eens te zien en te horen!

een groet van Geert
stadsdichter Harderwijk.
website www.stadsdichterharderwijk.nl

09/28/11 @ 18:25


Form is loading...

Stadsdichter Haarlem

Stadsdichter Haarlem

Search

Categories

  • All
  • Background
  • News
  • Welcome

Random photo

Nagenieten in woord en beeld

XML Feeds

  • RSS 2.0: Posts, Comments
  • Atom: Posts, Comments
What is RSS?

Recent Posts

  • Ik voel me verf, portretten van stadsdichters
  • Pigge in de Pers
  • Leve de stopfles! in de etalage
  • Leve de stopfles!
  • Het scharrelbosje in de pers
  • Stadsdichtbloementafel 4
  • Ampzing Broodkast
  • Stadsdichtbloementafel 3
  • Niet over het Spaarne! in de Stadskrant
  • Houd Hout met Boom van Jolanda Prinsen

Recent Comments

  • Iris on Stadsgedicht 'Kenau en wij'
  • admin on Voorleestheater 20 april in De Hoofdmeester
  • Jacqueline Ruijgrok on Voorleestheater 20 april in De Hoofdmeester
  • Noord-Hollands Archief on Het eerste Haarlemse Boekengala (gedicht)
  • Jessica Lutz on 50 jaar Turkse Haarlemmers
  • JOAN PATIJN on Gelukkig nieuwjaar in de Hoofdwacht
  • ralph mooijekind on Poëzie en topsport gaan wél samen
  • brigit on Als wij het voor het zeggen hadden (God gaf ons - filmpjes 4)
  • ben nijman on Haarlemse keten - gedicht
  • bert.schavemaker on God gaf ons apparaten - druk
  • sytske van gilse on Kunstlijn 2011
  • Jan S on De Vorlesebühne 22 oktober 2011
  • Geert Zomer on Nationale Stadsdichtersdag 2011
  • brigit on Nationale Stadsdichtersdag 2011
  • sjoerd beekes on Haarlem in een doosje
  • Marius on Dichten in de Kerk
  • Harrie on Dichten in de Kerk
  • Harrie on Dichten in de Kerk
  • Marius on De dichter en de stad
  • Sieb on De dichter en de stad

Recent photos

Niet over het Spaarne! in de pers 1
Niet over het Spaarne! 2
Niet over het Spaarne!
Lennaert Nijgh expositie geopend
Lennaert Nijgh expositie geopend
Lennaert Nijgh expositie geopend
Stadsdichtersring
Woorden in de Waagschaal dinsdag 8 januari
De nieuwe stadsdichter

Sidebar 2

This is the “Sidebar 2″ container. You can place any widget you like in here. In the evo toolbar at the top of this page, select “Customize", then “Blog Widgets".

Bootstrap Blog Skin Sidebar 2

This widget was added by the Bootstrap Blog Skin.

©2022 by admin • Contact • Help • Open-Source CMS

Complete website engine